Ahoj kamarádi,

Věřím, že jste si užili krásný Štědrý večer a měli jste snad i chvilku si připomenout jakým zvláštním způsobem má tento večer svůj původní význam.

Před námi je začátek roku 2016!

Jaký to bude rok? Co nám přinese? A co do něj vložíme my sami? Bude to snadnější rok v našem životě, nebo to bude jeden z těch těžších?

Tak rádi bysme to věděli dopředu. Ale budoucnost je schválně zakrytá závojem.

Jak se tedy může člověk připravit na věci, které přijdou, když neví, co to bude?

Na první stránce Bible se v první větě píše: Na počátku Bůh…

Přemýšlel jsi někdy o tom, jak by asi věci probíhaly, jak bys je dokázal nést na svých ramenou, jak by ses dokázal rozhodovat, jak by vypadala tvá síla plnit své předsevzetí, kdyby…

… kdyby na počátku byl Bůh? Chtěl bys to spolu se stovkami přátel z Čech a Slovenska a s tisíci z celého světa zkusit?

Od 3. do 24. ledna vstoupí mnoho lidí do období půstu. Pro někoho je to zvláštní druh odpočinku, pro jiného soustředění, pro někoho zdravotní kůra, někdo si shodí nějaké to kilčo z vánoc. Je pouze na tobě, jaké důvody si zvolíš. Věřím, že každý z nich dává smysl.

Biblický důvod pro půst je také prostý. Hledáme Boha. Ne proto, že by se snad schoval, to ne J Žel my jsme schopní ve svém životě zahnout za tolik rohů, že najít k němu cestu zpět je někdy jako cesta labyrintem. Ale co kdyby náhodou šlo Boha najít a patřit mu v tom původním významu?

Dokážeš si představit ten pocit spojení? Je možné, že by to nakonec nebyl jen pocit, ale mělo to pak dopad i na tvůj praktický život?

Věřím, že to možné je. Pro tebe i pro mě.

Připojíš se k nám?

Možná znáš někoho, pro koho je tato myšlenka nová, nebo si sám do půstu netroufá. Zkus ho k tomu osobně povzbudit nebo mu přepošli mail s nějakým osobním vysvětlením.

Pokud během půstu prožiješ něco neobvyklého, Bůh odpoví na tvou modlitbu nebo budeš mít nějaké svědectví, napiš nám. Třeba tvým příběhem budeme moct povzbudit i ostatní.

Spolu s dalšími lídry ti držíme palce a přejeme Boží požehnání ve tvém období půstu.

Za tým Cesta za pravdou
Daniel Skokan