PŮST 2015 – DEN DEVATENÁCTÝ

Žiješ naruby?

Chvátal si někdy tak, že jsi na sebe rychle naházel oblečení a až ve škole, práci nebo obchodě jsi zjistil, že máš tričko naruby? Je to něco, kvůli čemu se cítíš obnažený, když máš oblečení naruby. Švi na to poukazují, místa, která byla roztržená a jsou zašitá na to poukazují a vysačka všem říká, kde jste to tričko koupili a jakou má velikost.

Neradi nosíme své oblečení naruby, protože to ukazuje co je pod tím. Tím samým způsobem se často snažíme skrýt co je skutečně uvnitř nás, protože nechceme, aby ostatním byla ukázaná pravda o nás. Ale nemůžeme být tím, čím bysme měli být v Bohu, dokud nezačneme žít naruby.

Skutky 17:6 mluví se zde o Pavlovi a Silasovi: Když je nenalezli, vlekli Jásona a několik bratří k představeným města a křičeli: „Ti, kteří pobouřili celý svět, přišli i k nám, a Jáson je přijal do svého domu!“ Nikdy neobrátíme svět vzhůru nohama, dokud nezačneme žít život naruby. Nezáleží na tom, jak moc chodíš do sboru, nebo jak duchovní děláš skutky nebo jak máš velkou Bibli. Co je uvnitř na tom skutečně záleží, protože co je uvnitř, je to, čím skutečně jsme, i přestože to možná lidé nevidí. Pouhých 20% ledovce je možné vidět nad vodou. Okolo 80% zůstává skryto pod vodou. Možná nevidíš těch 80% ledovce, ale je tam a záleží na něm. Možná lidé nevidí co je skryté ve tvém osobním životě, ale je to tam a Bohu na tom záleží. Tvůj charakter – osobnost kterou jsi, když se nikdo nekouká – na tom Bohu záleží. Tvá čestnost a čistota na té Bohu záleží. Kým jsi uvnitř?

Je tvé srdce čisté? Necháš Boha jít do hloubky, nechat Ho vyčistit všechno, co mu nedává slávu? Nám nevadí chodit do sboru a vypadat nábožensky, protože to drží Boha a všechny ostatní od toho, aby se dostali pod naší skořápku a odhalili naše špatné přístupy, hořkost, odpuštění, vztek, závislosti a skryté hříchy. Chceš nechat Boha vyčistit všechno co je uvnitř tebe? Když se necháš očistit uvnitř a začneš žít naruby, tak Boží sláva bude uvolněná ve tvém životě.

Je snadné oklamat lidi o tom, co je skutečně uvnitř tebe. Ale je nemožné oklamat Boha. On hledí na naše srdce. Během toho co se postíš, nabízíš všechno, co je ve tvém srdci – to dobré i to špatné – Bohu. On promění to, co je uvnitř tebe, abys mohl obrátit svět vzhůru nohama, tím že budeš žít naruby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *