PŮST 2015 – DEN OSMNÁCTÝ

Jsi skutečně hladový po chlebu života?

Chléb v dnešní stravě není tak důležitý, jak tomu bylo v minulosti. Byl bys velice překvapený, kdybys šel na jídlo a chléb byl hlavním chodem. Dnes, když jdeme do restaurace, tak často první co přinesou, je ošatka s chlebem. Chléb je obyčejný. Je to „předkrm“ když čekáš na lepší jídlo. Můžeš ho jíst nebo nechat být. Je to jedno, protože není hlavním jídlem. Ale v minulosti, byste chléb nepřeskočili, jinak byste odešli hladoví. Protože chléb byl hlavní součástí jejich stravy.

Když to vezmete na zřetel a budete poslouchat co Ježíš říká v Janovi 6:35, Ježíš jim řekl: „Já jsem chléb života; kdo přichází ke mně, nikdy nebude hladovět, a kdo věří ve mne, nebude nikdy žíznit.“ Wow – to je něco! Když Ježíš říká, „Já jsem ten Chléb Života“ tak v tehdejší kultuře, se měli všichni na pozoru. Vzpomeňte si, chléb nebyl něčím doplňkovým, nebo příloha pro tamnější lidi. Oni rozuměli tomu co Ježíš říká, „Potřebuješ mě každý den, potřebuješ mě každou minutu. Nemůžeš to beze mě zvládnout. Já jsem chléb života. Já jsem tím středobodem tvého života. Beze mě zemřeš.“

Pro nás je to stále pravda. Nic není důležitější než Ježíš. Můžeš dělat spoustu věcí, bez spousty věcí, ale nemůžeš udělat nic bez Ježíše. Ježíš není „zeleninová obloha“. On není něčím v ošatce na konci stolu, kterého si můžeš vzít a nebo nechat ležet. On je tím zdrojem a centrem života.

V podstatě život nefunguje bez toho, abys věřil, že Ježíš je tou nejdůležitější věcí, kterou potřebuješ, abys přežil. Ať máš dům nebo nemáš, musíš mít chléb. Práci, nebo bez práce, musíš mít chléb. Můžeš si vzít všechny ostatní věci, které jsou na stole a poslat je zpátky po číšníkovi a dát Chléb života doprostřed. Ježíš je tou důležitou věcí – všechno ostatní je navíc. Chléb života je tou nejdůležitější věcí ve tvém domově, manželství, ve tvém životě. I když můžeme sledovat sny, které nám Bůh dává, tak nikdy by neměli vytlačit Ježíše z centra.

Už jsi někdy objednával v drive-through okýnku a ptali se tě, „Dáte si k tomu hranolky?“ Říkají ti tím, hranolky nejsou tím důlvodem, proč tu jsi. Už sis objednal hlavní chod, kvůli kterému tu jsi, ale je tu možnost přílohy, o které chci abys věděl.“ Nemůže to být také tak, když se Bůh podívá na naše zaneprázdněné životy a vidí nás tam pracovat, hrát si  a vychátnávat si všechny naše požehnání, a v tuto chvíli k nám Jeho Duch volá, “ Nechceš k tomu také trochu Boha?“ Bůh nemůže být předkrm nebo příloha. Musí být tou nejdůležitějí částí našich životů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *