PŮST 2015 – DEN SEDMNÁCTÝ

V těžkých chvílích se nesnaž jen přežít – rozvíjej se!

Je velice snadné být odrazený v těžkých chvílích. Pokud se podíváš na dnešní ekonomickou situaci, můžeš vidět spoustu lidí bez práce, lidi, kteří ztrácejí domovy díky exekucím, mají strach a nejistotu z budoucnosti. Ale bez ohledu na ekonomickou situaci, Bůh zaslibuje, že se postará o lid, který v něj skládají svou naději. Žalm 92:13-16 Spravedlivý roste jako palma, rozrůstá se jako libanónský cedr. Ti, kdo v domě Hospodinově jsou zasazeni, kdo rostou v nádvořích našeho Boha, ještě v šedinách ponesou plody, zůstanou statní a svěží, aby hlásali, že Hospodin je přímý, skála má, a podlosti v něm není! Co si myslíte, že Bůh říká tím, když zaslibuje, že lid, který mu slouží poroste jako palma?

  1. Většina druhů palem roste v pouštních klimatech. Snášejí vysokou teplotu, málo srážek a poryvy větru. Palmy jsou schopné růst tam, kde by ostatní stromy vadly či umíraly. Boží zaslíbení, že když my mu budeme sloužit porosteme tam, kde ostatní vadnou. Okolnosti kolem nás, nás neoddělí od Božího zaopatření a nezabrání nám v prospívání.
  2. Palmy mají jiný kořenový systém, než většina ostatních stromů. Místo toho, aby jejich kořeny se zmenšovaly, čím dále rostou, tak kořeny palem mají přibližně pořád stejný průměr. Tyto kořeny, si dělají cestu pod suchým, pohybujícím se pískem a nacházejí stabilitu tam, kde ji jiné stromy nenacházejí. Naše kořeny jsou v Duchu a Slově Božím. Ve světě strachu a nejistoty, my máme silný základ a zažíváme pokoj v Hospodinu.
  3. Ne jako většina stromů, která má dřevěný, mrtvý povrch, povrch palem je živý, dovoluje jim být velice flexibilní, ohýbat se v hurikánu, čelit větru, který by zlomil jiné stromy. Přijdou bouře, ale Boží ochrana nás obklopuje a my se nezlomíme. Projdeme bouří k vítězství.

Trávit čas čtením Božího slova, půstem a modlitbou – nehledě na okonosti – ti dá silné kořeny ve víře, připraví tě čelit jakékoliv bouři ekonomické, týkající se zdraví, rodiné nebo bouři v práci. Žalm 1:2-3 Oblíbil si Hospodinův zákon, nad jeho zákonem rozjímá ve dne i v noci. Je jako strom zasazený u tekoucí vody, který dává své ovoce v pravý čas, jemuž listí neuvadá. Vše, co podnikne, se zdaří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *