PŮST 2015 – DEN SEDMÝ

Tři věci, jak změnit „bláznivě zaneprázdněný“ životní styl.

Žiješ „bláznivě zaneprázdněný“ životní styl? Přebíháš neustále z jedné aktivity k druhé? Jíš často během kontrolování svého emailu nebo kalendáře? Hlavně jsi tak zaneprázdněn, že nemáš čas se zastavit a poslouchat Boha? Rozvíjení intimního vztahu s Bohem potřebuje čas. Pokud jsi byl tak zaneprázdněný, že jsi neměl čas na Boha, tak je potřeba změnit své zaměření.

Příběh Marie a Marty v Lukášovi 10 demonstruje, co to znamená být zaměřený na svou práci a aktivity, díky kterým zanedbáváš Boha. Marta byla chycená ve všech těch úkolech, které musela dělat, během toho co Marie seděla a poslouchala Ježíše. Když si Marta stěžovala, na všechnu tu práci, kterou musela dělat sama, Ježíš jí řekl, že by se neměla strachova a být naštvaná kvůli domácím pracem. Řekl, že Marie si vybrala to lepší, sedět tiše u Ježíšových nohou.

Pokud ses dostal do pracovního životního stylu, zde jsou tři věci k zamyšlení:

  1. „Dost už! Uznejte, že já jsem Bůh.“ (Žalm 46:11a). Jak často během toho, co jsi přes den vzhůru jsi v klidu? Když si sedneš, jak často máš svůj telefon, svůj počítač nebo ovladač na televizi ve své ruce? Měl by být každý den čas, kdy se zastavíš ze svých aktivit, odložíš všechny elektronické zařízení a uklidníš se. Během toho kdy si najdeš čas a uklidníš se v Jeho přítomnosti, zjistíš, že On je Bůh a že On má všechno ve tvém životě pod kontrolou.
  2. Buď trpělivý. „Ztiš se před Hospodinem a čekej na něj.“ (Žalm 37:7) Většina lidí nerada čeká. Stáváme se netrpělivými v provozu a zpožděních. Náš kalendář, je tak plný, že každé čekání je frustrující. Někdy jsme i netrpělivý vůči Bohu. Když k nám Bůh nemluví během prvních pěti minut modlitby, tak si řekneme, že dnes k nám nemluví. Když se dostaneme k Bohu, tak se potřebuje naučit trpělivosti, naslouchat a čekat ve věrném očekávání. Boží načasování je perfektvní a přijmeš sílu, kterou potřebuješ když budeš trpělivě čekat na Hospodina.
  3. Dej Boha na první místo. „Budete mě hledat  a naleznete mě, když mě budete hledat z celého srdce.“ (Jeremiáš 29:13). Intimnost  s Bohem musí mít největší prioritu ve tvém životě. Čím to je, že od Boha slyšíme více v krizích než jindy? Je to protože, v krizi dáváme Božímu naslouchání prioritu číslo jedna. Dokud ale nebude poslouchání Boha naší první prioritou, tak budeme žít v krizi za krizí. Nečekej na krizi, aby se Bůh stal tvojí hlavní prioritou. Ujisti se, že tou první a hlavní věcí ve tvém životě je, zarezervovat si každodenní čas, který budeš trávit hledáním Boha celým svým srdcem.

Půst je skvělý čas na přizpůsobení svého „bláznivého zaneprázdněného“ kalendáře. Všechen ten čas, který bys strávil nakupováním jídla, vařením ,uklízením po jídle nebo chozením do restaurace, použij na hledání Boha. Pokud se tvůj kalendář tak zaplnil, žes měl krátký čas na Boha, půst ti pomůže znovu přerovnat priority, abys neustále měl čas na trpělivé očekávání na Hospodina. Bůh má požehnání a růst plánu ve tvém životě.  Ujisti se, že nejsi tak zaneprázdněný, že mineš co ti chce dát!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *