PŮST 2016 – DEN DEVÁTÝ

Než začnete s někým chodit

Poznávej ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky. Přísloví 3:6

Než začneš s někým chodit, zeptej se sám sebe:

  1. Jsem svobodný být tím, kým jsem? Pavel píše, ”Pojďme kupředu a buďme tím, čím jsme byli stvořeni.” Pokud se musíš hledat, aby jsi byl šťastný, jsi ve špatném vztahu. Myslíš si, že když tě teď tvůj partner nechválí, že se to skutečně po svatbě změní? Ne ani náhodou!
  2. Je váš vztah založený na upřímnosti? Bible říká: “mluvte pravdu každý se svým bližním” Efezským 4:25 Vztahy vzkvétají na důvěře a otevřenosti. Pokud se oklamáváte, že z toho naskakuje husí kůže, tak teď je ten čas, stát se rychle upřímnými, nebo ten vztah ukončit.
  3. Stanovili jsme si jasné hranice? Pokud by dnes skončil váš vztah, litoval bys toho. kam jste zašli? Bible říká: ”Varujte se smilstva!” 1. Korintským 6:18 Bůh stvořil sex speciálně pro manželství, protože jinak tě to co bylo zamýšlené být nádherné a naplňující zanechá s pocitem “jsem použitý.”
  4. Je ten člověk majetnický nebo je panovačný? Pokud ano, tak to znamená stop. Bible říká: “ Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. 1. Korintským 13:4 Pokud se nemůžeš pohnout bez svolení druhé osoby, potřebuješ se stáhnout a přehodnotit váš vztah.
  5. Jak společně trávíte svůj čas? Bez plánů, je daleko snažší se fyzicky sblížit, než jak byste měli. To je důvod proč je dobré se shodnout na hranicích. Mějte Boha uprostřed svého vztahu a nemůžete udělat chybu. “Poslouchejte Boží hlas v čemkoli, co děláte… On je tím, který bude udržovat váš směr.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *