PŮST 2017 – DEN ČTVRTÝ

screenshot-2017-01-11-10-59-22

Výňatek z biblické příručky 21 denní půst od Jentezena Franklina

 

Možná ses nikdy necítil blízko Bohu. Možná jsi měl období, kdy jsi měl intimní vztah s Bohem, ale buď jsi odpadl, nebo jsi dovolil starostem, aby tě odtáhly z Jeho blízkosti.

 

Často, když se rozhodneme obrátit se k Němu, navrátit se ke své první lásce, máme pocit propasti, kterou musíme překročit, nebo dlouhé vzdálenosti, kterou musíme k Němu urazit. To ale není pravda. Mnoho lidí, kteří jsou skutečně daleko od Boha, si myslí, že tuto vzdálenost mohou přejít tvrdou prací, dobrými skutky, chozením do sboru anebo celkově svým náboženským životem. Snaží se ale přemostit propast, která tam ve skutečnosti není. Bůh od tebe nikdy není vzdálen – jen se k Němu musíš jednoduše otočit.

 

Ve skutečnosti k tomu není potřeba žádné úsilí, jediné co je potřeba, je otočit se k Bohu čelem a posunout své zaměření na Něj. Jednoduchá modlitba vyznání a žalostná prosba po Boží přítomnosti se okamžitě projeví. Není potřeba Ho jít někam hledat, protože On je hned vedle tebe… i právě teď.

 

“Kam odejdu před tvým duchem? Kam uteču před tvou tváří?  Vystoupím – li na nebesa, tam jsi ty. Ustelu si v podsvětí, jsi i tam”   Žalm 139:7-8

 

Přemýšlej nad tímto

  1. Jsou chvíle, kdy se cítíš vzdálen od Boha? Zažil si je v poslední době?
  2. Cítíš se blíž Bohu a jsi víc citlivý na Jeho přítomnost během tvého čtvrtého dne půstu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *