PŮST 2017 – DEN DVANÁCTÝ

screenshot-2017-01-10-19-03-28

 

Dnes se podíváme na další krok v procesu návratu k Ježíši a to znovu se zavázat denně trávit čas v Božím slově. Trávíš každý den čas čtením Božího slova? Nebo každý týden, každý měsíc? Otevřeš vůbec někdy Bibli? Pokud jí otevíráš méně často, než bys chtěl, tak zde jsou dvě věci, které jsou pravdou.

 

  1. Nejsi sám
  2. Nezískáváš všechno to, co pro tebe Pán má

 

Když přichází Boží duch ruku v ruce se Slovem, nelze ho brát na lehkou míru. Měli bychom se třást před Jeho slovem. Duchovní stav stovek a tisíců věřících je vlažnost. Vlažnost znamená, že někdo byl horký, ale teď se stává studeným. Stali jsme se vlažnými. Dovolili jsme sobě být náboženští v neděli a žít bez Ježíše po zbytek týdne. Málo kdy si vzpomeneme na Ježíše, když chodíme do své práce. Nepřítel nás krok za krokem odvádí z Boží přítomnosti, stejně tak jako kobylka pojídá listy, housenka pojídá ovoce na stromě, nebo lýkožrout, který napadá kůru stromů a nebo škůdce, který požírá kořeny.

 

Musíme dělat pokání, aby Hospodin mohl obnovit ty roky, které jsme byli požíráni, ty roky, kdy nám nepřítel kradl. Pravé pokání, není litování či mít výčitky, za to že jsme byli přistiženi při činu, ale klíčem k obnově. Musíme se navrátit ke kořenům, k té první vášni, kterou jsme měli, když jsme uvěřili. Musíme si uvědomit, že Jeho pomazání na našich životech vyhání zlé duchy, nedává ďáblovi žádný prostor, uzdravuje nemocné a dovoluje nám žít svatý a oddělený život. Starosti tohoto světa nám berou náš oheň, ale my potřebujeme oheň Ducha svatého v našich srdcích! Zoufale ho potřebujeme!

 

“Kniha tohoto zákona ať se nevzdálí od tvých úst. Budeš nad ním rozjímat ve dne i v noci, abys zachovával a konal všechno, co je v něm zapsáno, protože tehdy dosáhneš na své cestě úspěchu a tehdy budeš rozumně jednat. “ Jozue 1:8

 

Přemýšlej nad tímto:

Jak často čteš svou Bibli?

Co tě drží od toho trávit čas v Božím slově?

Popiš svůj plán, jak se chceš věnovat čtení Božího slova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *