PŮST 2017 – DEN PÁTÝ

Screenshot 2017-01-13 08.25.55

Výňatek z biblické příručky 21 denní půst od Jentezena Franklina


Během toho co začneš své obrácení k Bohu, začneš zažívat Jeho blízkost a vidět Ježíše daleko čistějším způsobem. To je částečně tím, že se přibližuješ k Bohu a současně také kvůli tomu, že stárneš a vidíš tak věci jinak než před pěti nebo deseti lety. Často když se přibližuješ k Bohu, tak ti dá čerstvou vizi Ježíše. Objevíš dimenze Jeho charakteru a Jeho moudrosti, které jsi předtím neviděl.


Je to velice jednoduché vidět Boha, jako někoho kdo shlíží z dálky ze svého trůnu na všechno své stvoření. Ale je potřeba získat i ten vnitřní pohled na Boha. Potom ti může ukázat, kým skutečně jsi a co do tebe vložil. Když začneš kombinovat tyto dva pohledy na Boha, získáš tím celkový pohled na to, proč tě Bůh postavil na tento svět a jaký je Jeho plán pro tvůj život.


Saul (který byl později nazván Pavlem) byl velmi náboženský muž, ale nebyl znovuzrozený. Nebyl ještě obrácený. Víš, že i ty můžeš být velmi náboženský a ve skutečnosti nebýt znovuzrozený? Náboženství vytváří kritiku a cynismus. Pokud jsi ve stavu, kdy vidíš, že je všechno špatně a cítíš se negativně pokaždé, když jdeš do sboru, pravděpodobně žiješ aktivním náboženským životem… ale velmi duchovně vyhladovělým životem.

Pravé obrácení je daleko víc než jenom chodit k oltáři a modlit se modlitbu. Je to porozumnění tomu, kdo ve skutečnosti Ježíš je. Poznání Jeho nepodmínečné lásky a oběti, kterou podstoupil na kříži, to přináší skutečné obrácení. Tohle Bible vyučuje o znovuzrození. Není to jenom modlit se modlitbu nebo chodit do sboru, musíš se setkat s pravdou, která tě změní zevnitř.

Stejně je to ve tvém životě. Když začneš získávat skutečný pohled na Ježíše a to jaký skutečně je, tak můžeš začít chodit ve víře. Byl to Petr, který se dostal do bodu, kdy musel udělat rozhodnutí. Je to skutečně ten, který říká, že je a nebo je to jenom nějaká náboženská víra? Udělal ten skutek víry, vystoupil z lodi a šel! Nepřítel se snaží odvrátit tvůj zrak od Ježíše na podmínky, které jsou kolem tebe, protože dokud se díváš na Ježíše, tak nepřítel ví, že můžeš dosáhnout nemožného.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *