Půst 2017 – DEN PRVNÍ

screenshot-2017-01-10-19-03-44

Den první

 

Výňatek z biblické příručky 21 denní půst od Jentezena Franklina

 

Všechno to teď začíná a já bych ti rád poblahopřál, že se vydáváš na toto odvážné dobrodružství. Pro mnohé jsou první tři dny 21denního půstu tím nejtěžším. První den je naplněn očekáváním a nadšením, ale to může zmizet, když nastane čas oběda a hlad se začne projevovat bolestí. Ať už se postíš poprvé, nebo jsi už postním veteránem, právě toto je tou nejdůležitější lekcí už to pouze psychická výzva, ale je to duchovní cesta. Tato bitva bude pokračovat den za dnem a každý den budeš konfrontován s volbou na co se zaměříš. Zaměříš se na psychický hlad a nebo se zaměříš na duchovní žízeň?

 

Tématem prvního týdne je tvá první láska. Co to přesně znamená? Během rychlostudia různých komentářů na téma, „Ti co ztratili svou první lásku“ jsem zjistil, že se shodují na jedné centrální věci. Tím hlavním je, že se posouvá zaměření, pozornost a intenzita lásky k Ježíši. Pokud si pamatujete, když byl Ježíš konfrontován farizeji v Matouši 22, kde se ho ptají, jaké je to největší přikázání? On mu řekl: „Miluj Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.“ (verš 37)

 

Nasměrování – tam každá cesta začíná. Možná jste jako většina lidí, kteří jsou uprostřed pěti věcí, které neustále narušují jejich pozornost. Satan je mistr vyrušitel a naprosto ví, na kterou strunu zahrát, aby vás donutil přestat dělat cokoliv, co děláte, a začít tancovat podle něj. Namísto toho, abyste se nechali satanem vyrušovat od vašeho záměru, využijte během půstu pocit hladu, aby vám připomínal znovu se nasměrovat na Pána.

Přemýšlejte nad následujícím:

  1. Jak vypadá po tomto roce váš vztah s Ježíšem? Co hrálo hlavní roli v tom, aby vztah s Ježíšem byl právě tam, kde je dnes?
  2. Co je potřeba, aby se ten vztah přiblížil k dokonalosti?
  3. Jsi ochotný vytvořit si v následujících 21 dnech čas na svého Spasitele? Jsi ochotný udělat tento čas koncentrace svojí prioritou? Pokud ano, jaký máš plán?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *