PŮST 2018 – DEN DEVATENÁCTÝ

Screenshot 2017-01-16 07.31.36

Proč se půstu říká duchovní proměna?

Díval ses někdy na ty extrémní „proměny“ v reality show? Známe to, oni odhalí největší problém člověka, ať je to nadváha, vztahy, styl oblékání či profese. Někteří lidé se přihlásí, aby měli motivaci, někteří jen pro zábavu. Existují i show, ve které vám promění dům – slibují, že rodina bude mít nový domov a zcela nový život na konci této hodinové show. Sledovat lidi, kteří bojují se svým osobním problémem, může být velmi motivující a inspirující.

Možná procházíš obdobím, kdy se necítíš, že na to všechno máš. Tvé sebevědomí je utopené a ty nevíš, kudy se odsud dostat. Máš pocit, že Satan sedí hned za tebou a dívá se, jak bojuješ, a moc ho to baví.

Dnešní téma je: Proč je půst nazýván „duchovní proměna“?

To, co teď děláš je takový typ proměny, na kterém velmi záleží – duchovní. „Bůh Samuelovi řekl: „Nevšímej si jeho zevnějšku ani jeho výšky, protože jsem ho odmítl. Hospodinův pohled je jiný než lidský. Člověk se dívá na zevnějšek, ale Hospodin se dívá na srdce.““ (1. Samuelova 16:7) Bůh se nestará o to, jak dobře vypadají věci v našem životě navenek, když ví, že uvnitř jsme prázdní a trpíme nedostatkem Jeho přítomnosti. Půst tě prosekává skrze všechen ten nepořádek. Půst ti otevírá dveře Duchu Svatému, aby mohl provést operaci těch slabých, zvadlých oblastí tvého duchovního života. Tato místa pak jsou nahrazena životem a silou.

Když začneš cítit poslední kousky otroctví nebo se k tobě začne vracet hřích z minulosti, utíkej k Ježíši v půstu a modlitbě. On čeká s otevřenou náručí, aby ti mohl pomoci stát se tím, čím On sám tě chce mít.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *