PŮST 2018 – DEN DRUHÝ

screenshot-2017-01-10-19-03-05

Co mohu zažívat fyzicky během půstu?

 

Ať už začínáme jakýkoliv projekt, na kterém nám záleží, může to být nové manželství, domácí projekt nebo rozhodnutí se pro Krista, přináší nám to určité počáteční změny. Tyto změny nemusí být nutně nepřekonatelné, ale mohou nám přinášet otázku, zda jsme učinili dobré rozhodnutí.

 

Připojení se k 21dennímu půstu nebude jiné a tak vědět co můžeme očekávat nás mentálně připraví a dovolí nám se modlit proti těmto obavám před Pánem. Bůh nám dá sílu, tak jak je napsáno ve Filipským 4:13 Všechno mohu v Kristu, který mi dává sílu. Opři se o Pána, během tohoto 21 denního půstu.

 

Když se postíš, tak se tvé tělo detoxikuje a uvolňuje toxiny z tvého organismu. To může zapříčinit pocit mírných zdravotních obtíží, hlavně během prvních tří dnů. Může vás bolet hlava kvůli tomu, že se vaše tělo zbavuje kofeinu a cukrů. Navíc budete mít přirozený pocit hladu. To je normální reakce a něco, co můžeš očekávat, že budeš zažívat. Tyto příznaky se budou neustále zmenšovat během toho, jak budeš pokračovat v půstu.

 

Během toho, co bude tvé tělo přijímat méně jídla, budeš mít během prvních dní méně energie. Dávej pozor při posilování či při zvýšené tělesné aktivitě. Dávej pozor na to, abys dostatečně pil vodu! Také nezapomeň dostatečně odpočívat. Tohle je klíčová ingredience během celého půstu. Dovol svému tělu, aby mělo čas na obnovu. Bůh stvořil čas spánku, aby dávala zisk tvému tělu a duchu. Během toho, co budeš méně jíst, tak je to nejdůležitější kompenzace ztráty jídla pro tvůj organismus.

 

Nezapomínej: Voda bude tvým nejlepším přítelem během půstu. Neustále bys jí měl mít při sobě. Voda pomáhá odstraňovat toxiny během půstu z tvého organismu. Proplachování toxinů z tvého těla, bude redukovat bolesti hlavy. Pij tolik vody, kolik zvládneš!

 

Nehledě na to, jak se cítíš fyzicky, tvé tělo oslavuje během toho, co uvolňuje toxiny a zbavuje se každodenní dřiny, hlavně teď po svátcích. Během toho, co se postíš za duchovní věci, tak fyzické výhody jsou obrovské. Mnoho lidí zažívá pocit více energie, méně apatie a více zaměření se, po překonání prvních pár dní. Pokud byste měli nějaké pochyby ohledně svého zdravotního stavu nebo některé otázky, prodiskutujte je s lékařem.

 

Abyste mohli mít duchovní zisk z půstu, je důležité duchovní zaměření během půstu. Naplňujte čas posloucháním chval a uctívání, modlete se během dne tak často, jak jen můžete. Hledejte Boha během celého dne. Užívejte si Jeho slovo a dovolte Duchu svatému, aby k vám mluvil. Pokud můžete, zbavte se každodenních rozrušení a veďte své srdce a mysl k hledání Božího nasměrování do Nového roku. Následujte Ježíšův příklad když se postíte.

 

Nejdůležitější věcí je mít na mysli důvod proč se postíte, během toho co se postíte. Pokud nebudete opatrní, tak se to může zvrtnout do pouhé fyzické výzvy. Minuty za minutou, hodinu za hodinou vydržet psychickou výzvu. Dívejte se na svůj půst jako na duchovní cestu spíš než na fyzickou výzvu.

Nahraďte své tělesné strádání, duchovním hladem a dovolte Ježíši aby se stal pro vás chlebem života. Matouš 6:16-18, Jan 6:35

 

Co očekáváš od tohoto půstu?

Proč se postíš?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *