PŮST 2018 – DEN OSMNÁCTÝ

screenshot-2017-01-10-19-03-44

Pomůže mi půst pomoct v období změn a přechodu?

Občas nám přijde, že život není nic jiného než jedna změna za druhou. Jakmile se zdá, že ti jde docela dobře věc, kterou jsi už nějaký čas zlepšoval, vše se přemění a ty zas najednou čelíš novým věcem a výzvám. Možná jsi změnil práci nebo ses přestěhoval, anebo možná čekáte nového člena rodiny. Možná v životě zrovna čelíš prázdné propasti nebo naopak hoře ztráty člena rodiny či přítele. Lámeš si hlavu s tím, jak se můžeš orientovat v této nové situaci. Život pro nás občas připravuje věci, o kterých jsme ani nesnili, natož abychom je plánovali.

Změna je složitý proces. Bojíme se změn, protože změny přinášejí nejistotu, a nám se zdá, že ztrácíme kontrolu nad svým životem. Klíčem k Božímu vedení v těchto obdobích je upnout se ke chvále, pokořit sebe sami v půstu a modlitbě a hledat Boží tvář bez ohledu na okolnosti. Pomatuj, že jedna věc je jistá: Bůh tě má v rukou a půst ti pomůže dostat se blíže k němu. Posti se, modli se a hledej Boha. Přijmi změnu a sleduj, jaká krásná nová požehnání ti Bůh do života sešle i ve chvílích, kdy se bojíš nejvíce.

„Vybízím vás tedy, bratři, skrze milosrdenství Boží, abyste vydali svá těla v oběť živou, svatou a příjemnou Bohu; to je vaše rozumná služba Bohu. A nepřipodobňujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou své mysli, abyste mohli zkoumat, co je Boží vůle, co je dobré, přijatelné a dokonalé.“ Římanům 12:1-2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *