PŮST 2018 – DEN PRVNÍ

screenshot-2017-01-10-19-03-28
Zkoumej mě, Bože, a poznej srdce mé, poznej mé myšlenky, jen mě vyzkoušej! Zjisti, zda držím se cesty škodlivé, a cestou věčnosti mě veď! Žalm 139:23-24

Není tajemstvím, že odpírání tělu je těžké. Pavel o tom mluví v knize Římanům: To co chceme dělat, neděláme a co nechceme dělat, to děláme. Půst možná není snadný, ale Boží přítomnost za to absolutně stojí!

Nezaměřuj se tolik na to jak a od čeho se postíš, abys nezapomněl na důvod proč se postíš. Je na čase pokořit své tělo a začít krmit svého ducha – modli se a čti Boží slovo denně!

Připrav si svůj plán. Ujisti se, že máš jasné cíle, proč se postíš. Je to směr, obnovení vztahů, uzdravení, nebo finanční průlom? Mojžíš se postil předtím než přijal Deset přikázání (Exodus 34:27-38). Chana se postila a modlila aby měla dítě (1. Samuelova 1). Ježíš se postil 40 dní v poušti. Proč se postíš ty?

Připrav svého ducha. Vyznej Bohu své hříchy. Požádej Boha, aby prohledal tvé srdce a zjevil ti oblasti tvého života, které je potřeba změnit. (Žalm 139:23-24).

Připrav své tělo. Pokud nemáš dobrý zdravotní stav, poraď se se svým lékařem. Pokud máš slabé návyky týkající se jídla nebo závislosti, tohle je šance to změnit. Hledej Pána a získej svobodu!

Připrav si seznam. Od čeho se budeš postit, je to na tobě. Nemusíš následovat žádnou jednotnou speciální dietu. Někteří si zvolí plný půst, během kterého pijí pouze tekutiny. Někteří se postí jako Daniel, vyhývabají se chlebu a masu a pouze pijí vodu. Někteří lidé se postí od jejich oblíbeného kafe, od sladkostí, nebo vynechávají jedno jídlo denně. Je spousta druhů půstu. Bůh poctí vaší nejlepší oběť.

Pamatujte, že když se postíte, tak je obvyklá bolest hlavy a podrážděnost vašeho těla detoxikací a spotřebováváním kofeinu a cukrů. A přirozeně také budete cítit hlad. Využijte těchto příležitostí, k připomenutí si proč se modlíte a zastavte se k modlitbě a hledání Pána.

Nečekej na perfektní čas abys začal a nepřestávej i když klopítneš. Pamatuj, je to postoj srdce, které věrně hledá Hospodina, jemu Bůh odpoví svým požehnáním (Isaiáš 58:6-9).

Bůh vás mocně požehnej, během začátku vašeho půstu.

Jentezen Franklin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *