PŮST 2018 – DEN ŠESTNÁCTÝ

Screenshot 2017-01-28 15.28.12

Změní půst něco na tom, jak se cítím v církvi?

Abraham Lincoln je známý svým výrokem „Dejte mi šest hodin na to, abych pokácel strom, a já budu první čtyři brousit sekeru.“ Pokud je tvůj život prázdný a nudný, pokud je dobrodružství jen to, co vídáš v televizi, pak máš problém. Tím problémem jsi ty. Ty ses stal prázdným a přestal si vyhledávat risk.

Půst brousí tvou sekeru tím, že se zaměřuješ intenzivněji na Boha. Vede tě to pryč z bezpečné lodi, láká tě to na divoké vlny. Modlitby a půst ti ukazují život, který ti chyběl, když jsi zanedbával svůj vztah s Bohem. Lincoln byl zkušený a zručný dřevorubec, který znal cenu dobře nabroušené sekery. Přibliž se k Bohu skrze modlitbu a půst a brzo uvidíš, jak jsi ty sám „naostřován“ tak, jak sis to ani nedokázal představit.

Dnešním tématem je: Už mě omrzela má církevní rutina každý týden. Změní půst můj postoj k církvi a mé zážitky z církve?

Rozhodně. Půst ti dovoluje nechat „zemřít“ tvé fyzické tělo, aby se uvolnilo místo pro větší věci, které pro tebe Bůh připravil – včetně tvého působení v těle Kristově, tedy církvi. Pokud už tě omrzela normální církevní rutina, měl by ses podívat do svého nitra a položit si pár otázek. Přestal jsem se přibližovat k Bohu? Přestal jsem číst Bibli? Přestat jsem si dělat ztišení s Pánem? Přestal jsem dávat a platit desátky?

Vzpomeň si, co říká list Galatským 6:9: „V činění dobra neochabujme; nezemdlíme-li, budeme ve svůj čas žnout.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *